O NÁS

Občianske združenie Regionálne edukačno-sociálne centrum prispieva k systému starostlivosti o zdravotne postihnutú populáciu, ktorý umožní všetkým deťom vzdelávať sa primeraným spôsobom, dospelým zmysluplne žiť a pracovať v podmienkach rešpektujúcich ich potreby a možnosti a zabezpečí plnohodnotný život ich rodinám. Združenie pôsobí na území nášho mesta od roku 1992. V roku 1999 sa stalo zriaďovateľom Domova sociálnych služieb pre mentálne postihnuté deti a dospelých, so špecializovaným pracoviskom pre deti a dospelých s autizmom.

Od roku 2010 je Domov sociálnych služieb, spolu so Súkromnou spojenou školou s organizačnými zložkami: Súkromná špeciálna základná škola, Súkromná základná škola pre žiakov s autizmom a Súkromné centrum špeciálnopedagogického poradenstva, súčasťou Regionálneho edukačno – sociálneho centra so sídlom Pod kopcom 75 v Nových Zámkoch.

Takáto komplexná starostlivosť o klientov zabezpečuje plynulý prechod v rámci jednotlivých stupňov výchovno-vzdelávacieho procesu a zároveň eliminuje nežiaduce správanie, ktoré sa môže vyskytnúť pri zmene prostredia. Všetky zložky Regionálneho edukačno – sociálneho centra prispievajú k systému starostlivosti o ťažko zdravotne postihnutú populáciu.

• Regionálne edukačno - sociálne centrum
    Pod kopcom 75,